logo
çökmez
01 / 0

KURUMSAL

Hakkımızda

Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş., iş ve ekonomi dünyasında üst düzey yöneticiliklerde bulunmuş, önemli sorumluluklar üstlenmiş Murat Çökmez tarafından kurulmuştur. Kusursuz kalite arayışı, özgünlük, mükemmeliyetçilik ve sınırsız doğa sevgisi prensipleri üzerine kurulan Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş., geleceğe sürdürülebilir yapılar bırakma ilkesiyle çalışmaktadır. İnsanlığa koşulsuz memnuniyet sunan projeler kazandırmak adına teknolojiyi, trendleri ve sektörel yenilikleri her zaman yakından takip eden Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş., ülkemize ve hayata değer katmak için var gücüyle çalışmaktadır.

responsive
mimari

Misyon

Yenilikleri ve toplumun güncel ihtiyaçlarını takip ederek özel ayrıcalıklar sağlayan prestijli yaşam alanları sunmak.

misyon

Vizyon

Altına imza attığımız projelerle sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki gayrimenkul sektörüne yön vermek ve insanlık için kalıcı değerler oluşturmak.

vizyon

KURUCUMUZ MURAT ÇÖKMEZ KİMDİR?

1976 yılında İstanbul’da doğan Murat Çökmez, iş hayatına atıldığı 1994 yılından beri yurt içinde ve yurt dışında gıda, tarım, sağlık ve inşaat sektörlerinde önemli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Murat Çökmez, Europack Uluslararası Sağlık ve Spor Ürünleri A.Ş., Bereket Tarım İşletmeleri A.Ş., Bahar Yemek Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş. ve Çökmez Yapı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

1994 yılında Turkaş Gıda Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’yi kuran Murat Çökmez, Turkaş’ı endüstriyel yemek sektöründe Türkiye’deki en büyük yerli sermayeli firmalarından biri konumuna taşımıştır. 2019 yılında ise Turkaş Gıda, COMPASS GROUP / Sofra Grup bünyesine katılmıştır. 45 ülkede 600 bin çalışanı ile sektöründe dünyanın en büyük kuruluşu olan COMPASS GROUP’un içerisinde yer alan Sofra Grup kuruluşları; 30 bin çalışanıyla günde 1,5 milyon kişiye hizmet sağlamaktadır.

Medikal sektöründe üretim yapan Europack Uluslararası Sağlık ve Spor Ürünleri A.Ş. medikal ve spor ürünleri ihracatı ile ülke ekonomisine katma değer üretmektedir.

Murat Çökmez’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bereket Tarım İşletmeleri A.Ş., 15 milyon metrekare alan üzerinde ülkemiz için önemli bir jeotermal tarım yatırımı için çalışmalarına devam etmektedir.

İş ve Sanayi Dünyası

İş ve ekonomi dünyasında önemli sorumluluklar üstlenen Murat Çökmez, 2015 yılında Türkiye’nin En Genç OSB Başkanı olarak seçildiği İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Çökmez, İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Bitkisel Gıda Ürünleri Sanayii Meslek Komitesi Başkanlığı görevleriyle iş dünyasına hizmet etmektedir.

2023 yılında gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeli Üst Kuruluşu’nun Genel Kurulu’nda OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir.

Ülkemiz sanayisine daha geniş üretim alanları oluşturmak ve ülke ekonomisine katma değer üretmek adına Murat Çökmez, İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yeni ve modern sanayi alanlarının kurulması için çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim Alanındaki Çalışmaları

Türkiye’nin ilk uygulamalı Temel Bilimler Üniversitesi’ni kurma çalışmalarına katkı sunan Murat Çökmez, Kamu - Sanayi - Üniversite işbirliği ile kurulmakta olan Türkiye Temel Bilim Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Çalışmaları

Sosyal sorumluluk bilinci ile birçok sivil toplum kuruluşunda yer alan Murat Çökmez, İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcılığı görevini ve Türk – Amerikan İşadamları Derneği Üyeliği ve Büyük Kulüp Derneği üyeliğini sürdürmektedir. Sağlık, sosyal yardımlaşma ve eğitim gibi çeşitli alanlarda hizmet üretmek adına Melek Çökmez Vakfı’nın kurulmasını sağlamıştır.

Spor dünyası ile yakından ilgilenen ve Beşiktaş Kongre Üyesi olan Murat Çökmez’in başta sanayi ve ekonomi dünyası olmak üzere birçok alanda, çeşitli dergi ve gazetelerde çok sayıda makalesi, köşe yazısı ve röportajı yayınlanmıştır.

Lisans eğitimini Turizm ve Otel İşletmeciliği üzerine tamamlayan Murat Çökmez, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Projelerden haberdarolun

iletişim
444 49 04
Tepeören Mahallesi, İstanbul Park Bulvarı, No:27 Tuzla/İstanbul
Teşekkürler! Mesajınız ulaştı
Üzgünüz, mesajı tekrar göndermeyi deneyin.
© Çökmez 2024. Tüm hakları saklıdır.